BATEX TOUCH

Batex Touch - deky a polštáře z ovčí vlny

Deky, podložky, polštáře a ledvinové pásy ze 100% přírodní ovčí vlny bez jakýchkoliv dalších příměsí. Výrobky jsou určené pro přímý kontakt s pokožkou. Jsou ušity bez dalších povrchových materiálů, přesto je není nutné povlékat.

Deky, polštáře i další výrobky nabízíme v jednostranné i oboustranné variantě:

  • oboustranné výrobky jsou celé z čisté vlny, nabízejí tak maximální využití blahodárného působení vlny na naše tělo. Tyto výrobky jsou objemnější a hřejivější.
  • jednostranné výrobky jsou z jedné strany ze 100% vlny, z druhé z luxusního 100% bavlněného damašku. Lze je používat střídavě v zimním a letním období: v zimě si hovět v hřejivé vlně a využívat jejích terapeutických vlastností, v létě se nechat chladit (či hladit) čistou bavlnou.

Ovčí vlna je ideální materiál pro výrobu relaxačních a regeneračních pomůcek díky svým nepřekonatelným vlastnostem: je měkká, poddajná a velice příjemná na dotek, díky obsahu lanolinu blahodárně působí na naši pokožku a například při odpočinku pod dekou ji vyživuje a léčí. V létě chladí a v zimě hřeje (i když je vlhká), dýchá lépe než syntetické vlákno, odolává nepříjemným pachům a nečistotám. Navíc je vlna:

  • přírodní - nevyrábí se v žádné laboratoři a vaše tělo to pozná. Vlna předčí syntetické výplně, pokud jde o kvalitu i trvanlivost.
  • antialergická - vlna je skvělou volbou pro alergiky, protože je odolná vůči roztočům, mikrobům a bakteriím
  • prodyšná - v zimě hřeje, v létě ochlazuje a pomáhá tak regulovat tělesnou teplotu. Pro získání takových vlastností je však důležitý osvědčený způsob zpracování.
  • obnovitelná - jedná se o obnovitelný přírodní materiál, ovce se musí pravidelně 1-2 x ročně stříhat
  • ohnivzdorná - má vysokou míru odolnosti proti ohni a vytváří tak bezpečnější prostředí. Působí jako přírodní zpomalovač hoření.
  • trvanlivá - při správné péči slouží vlněné lůžkoviny desítky let

Naše vlna pochází od lokálních chovatelů a prochází šetrným procesem praní a vetkávání do úpletů. Naše výrobky z ovčí vlny získaly certifikaci Vyrobeno v Beskydech.  

 Složení:

100% vlna vetkávaná do úpletu  v přírodní barvě (vlněný včes)

  • oboustranné výrobky – z obou stran vlněný včes (100% vlna)
  • jednostranné výrobky – jedna strana vlněný včes (100% vlna), druhá strana damašek (100% bavlna)

 Údržba:

Lůžkoviny doporučujeme často větrat na čerstvém vzduchu, ideální je přímo vlhké, mlhavé počasí. Vlna nasaje vlhkost, zvýší svůj objem a poté stačí přikrývky jen vyprášit. Výrobky je vhodné občas vykartáčovat nebo vysát vysavačem (zvlášť před prvním použitím).

Tuto řadu lze velmi jemně ručně vyprat ve vlažné vodě při konstantní teplotě do 30°C. Do lázně přidejte prací prostředek s obsahem lanolinu, který výrobky nejen vypere, ale i ošetří. Lůžkoviny neždímat, jen lehce vymačkat a nechat volně uschnout rozložené ve vodorovné poloze. Nesušit na přímém zdroji tepla a ani nevystavovat přímému slunečnímu záření.

V případě silného znečištění přenechat odstranění profesionální čistírně.

 
250
4801250480
Značky
Varianta
Výrobek

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem