Užitečné informace

O nás

Už dvě desítky let zkoumáme, opečováváme a zpracováváme ovčí vlnu. Vybrali jsme si ji pro její neobyčejné vlastnosti a dodnes nás nepřestává fascinovat. Ovčí vlna tvoří s tělem krásnou alchymii, léčí, uklidňuje, revitalizuje. Zásadní vliv na její ušlechtilé vlastnosti má lanolín. Aby byl lanolín zachován, je potřeba vlnu zpracovávat šetrně. Je to velmi delikátní proces. Tak jako se ošetřují čajové lístky na lahodný čaj, stejně tak je potřeba ošetřit i vlnu.

PROČ PRÁVĚ MY?

  • Používáme 100% čistou přírodní vlnu, žádné náhražky.
    Zachováváme všechny kouzelné vlastnosti vlny.
  • Máme dlouholetou tradici. Jsme s Vámi již od roku 1992! Neustále se zdokonalujeme a zároveň respektujeme starobylé postupy. Do našich pokrývek a polštářů vkládáme esenci zapomenutých dob.
  • Jsme český výrobce. Sídlíme v Beskydech. Získali jsme i Certifikát, který nás opravňuje označovat vlněné                 a pohankové výrobky ochrannou známkou „Vyrobeno v Beskydech“.
  • Vykupujeme vlnu od místních farmářů. Na naše výrobky používáme tu nejkvalitnější vlnu. Víme, odkud pochází       a že v sobě nese otisk místních kopců a dolin. Přívětivou, lidskou atmosféru.
  • Vyrobíme lůžkoviny také z vaší vlastní vlny. Chováte ovečky a je vám líto jejich vlnu vyhazovat? Přivezte ji k nám     a my vám z ní ušijeme přikrývky a polštáře.
  • Na přání vyrábíme i na míru. Máme šikovné švadlenky - pokud budete mít speciální přání, rádi Vám vyhovíme. Zhotovíme polštářky atypických velikostí i různých druhů prošívání.
  • Naše mykaná ovčí vlna vyhovuje podmínkám zdravotní nezávadnosti, a to na základě zkoušek Textilního zkušebního ústavu v Brně (a také Vyhlášce Ministerstva zdravotnictví ČR o hygienických požadavcích na hračky       a výrobky pro děti do věku 3 let a požadavkům Metodického doporučení Státního zdravotního ústavu).

 

Firma BATEX pro Vás vyrábí přikrývky, polštáře, podložky a jiné ložní doplňky z ovčí vlny. Naším cílem je udělat vše pro to, abyste se zachumlaní do našich peřin zmohli pouze na slastné "Hmmmmmmmm…"

Zuzana Bílková - majitelka firmy

Napsali o nás

Chcete se o firmě Batex dozvědět více? Zajímá Vás, jak majitelka Zuzana podniká a jaká byla její profesní cesta vedoucí až k ocenění Živnostník roku?

Přečtěte si o tom v následujících internetových článcích a rozhovorech:

ČT Události v regionech (12. 4. 2018)

Úspěšná podnikatelka: díky mateřství jsem efektivnější (rozhovor, Žena.cz)

S miminkem v náručí zachraňuje beskydskou tradici vlněných přikrývek (rozhovor, iDNES)

Jízda na ovčí vlně (Hospodářské noviny)

ČT Týden v regionech (22. 11. 2014, čas 13:04)

Nejlepší podnikatelka Moravskoslezského kraje šije přikrývky z ovčí vlny, vítězná firma vyrábí varhany (Regiony24.cz)

Firma roku v Moravskoslezském kraji - zvítězili varhanáři i tradiční textil (Hospodářské noviny)

 

 Video rozhovor pro Margit.tv s Margit Slimákovou

 

 Video rozhovor pro portál Na volné noze

 

 

 

 

 

 

Časté dotazy

 

Jakým způsobem při výrobě čistíte ovčí vlnu? Je ovčí rouno, ze kterého vyrábíte pokrývky karbonizované, tedy chemicky upravované? Mícháte vlnu s příměsemi?

Ovčí vlna prochází šetrným procesem praní v několika lázních za použití přírodního mýdla a sody, tak aby ve vlně zůstal zachovaný lanolín, který má zásadní podíl na výjimečných vlastnostech ovčího rouna. Tento způsob praní je šetrný k životnímu prostředí a v žádném případě se při něm nepoužívají chemické prostředky. Výplní našich vlněných výrobků je 100% ovčí vlna bez příměsí. 

Potřebuji nechat vyčistit a namykat ovčí vlnu. Ale nechci žádný výrobek. Je to možné?

Ano, je možné si zakoupit pouze zpracovanou vlnu, aniž byste musel zakoupit nějaký výrobek. Surovou vlnu Vám můžeme obratem vyměnit za naši vypranou a umykanou do rouna. Na 1 kg prané a mykané vlny je potřeba dodat 2,5 kg surové vlny.

Máte výrobky z čistě přírodních materiálů?

Vyrábíme přikrývky, jejichž výplní je 100% ovčí vlna bez příměsí s povrchovou látkou z čisté 100% bavlny. Doporučujeme Vám také řadu Batex Touch, která je vyrobená speciálně pro přímý kontakt vlny s pokožkou.

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem