VÝMĚNA VLNY

Výměna vlny za nové výrobky

Mnohonásobně výhodnější než výkup vlny je výměna vlny za hotové výrobky ušité z vlny lokálních chovatelů ovcí. Na výměnu přijímáme čerstvě ostříhanou vlnu i starší, již dříve zpracovanou vlnu.

       Anatom_optim    Podlozka Touch

Potní neboli čerstvě ostříhaná vlna
Čerstvě ostříhaná vlna je vlna, která ještě neprošla procesem praní. Větší část váhy této vlny tvoří doprovodné látky, jako je tuk, pot a jemné minerální nečistoty. Ty je potřeba odstranit, a tím vlna ztratí až 60 % ze své původní váhy. Proto je jí potřeba dodat větší množství, než vlny prané (ze starých přikrývek). Dalších 10 % váhy ztratí vlna při zpracování (mykání). Potřebné množství surové vlny na jednotlivé výrobky najdete v příslušném ceníku (WOOL ceníkTOUCH ceník).

Starší vlna
Vlna, která již byla použitá na výrobu např. přikrývek, byla před tímto zpracováním alespoň jednou v minulosti praná, a je tedy zbavená všech doprovodných látek. Tato vlna už při dalším praní neztratí na váze, protože doprovodné látky (tuk, pot a jemné minerální nečistoty) už byly odstraněny. Proto jí není třeba tak velké množství jako vlny čerstvě ostříhané.

Vlnu z přikrývek je potřeba vypárat a natrhat na co nejmenší kusy - chomáčky, které se svou velikostí vejdou do dlaně. Potřebné množství vlny na jednotlivé výrobky najdete ceníku (WOOL ceníkTOUCH ceník). I když už vlna byla dříve praná, důkladně ji vyčistíme od nečistot získaných používáním.

 

Šijeme výrobky z Vaší vlastní vlny

Chováte ovečky a chcete mít peřinu, polštář nebo třeba ledvinový pás přímo z jejich vlny? Rádi je pro vás ušijeme! Dovezte k nám čistou, dobře odmaštěnou, vypranou vlnu. Vaši vlnu pak u nás zpracujeme a vyrobíme lůžkoviny podle vašeho přání: vlnu rozčešeme do potřebné délky a tloušťky a všijeme do povrchového materiálu. Je potřeba počítat s úbytkem 10 % váhy vlny při mykání.

Cena za hotový výrobek je stejná jako při dodání vlny nevyprané. Ušití výrobků přímo z vaší vlny je technologicky složitější, musíme zastavit sériovou výrobu a zaměřit se na jeden konkrétní výrobek. Bude vás ale hřát vlna Vašich vlastních ovcí! Výrobky můžeme ušít i na počkání, jen je potřeba se předem objednat.

 

Kam vlnu doručit

Vlnu můžete přivézt přímo do naší prodejny ve Frýdku-Místku a hned na místě si za ni vybrat zboží.

Nebo ji můžete zaslat na adresu naší prodejny a objednávku zboží za zvýhodněnou cenu vytvořit jedním z těchto způsobů:

  • Do balíku s vlnou vložit objednávku. Nezapomeňte uvést adresu, kam si budete přát zboží zaslat, a také telefonický kontakt, abychom jsme se Vám mohli ozvat v případě doplňujících otázek k objednávce.
  • Přes náš e-shop. Do poznámky napište, kdy a kolik kilogramů vlny jste k nám odeslali. Dodací list, který se automaticky vytvoří po odeslání objednávky, neberte na zřetel. Telefonicky Vás budeme informovat o přijetí Vaší vlny a nové ceně objednávky.
  • E-mailem na adrese info@ibatex.cz
  • Telefonicky na mobilním čísle 739 201 195 od pondělí do pátku v době od 7:00 - 17:00 hod

Prodejna zvenku   Prodejna uvnitř