VÝMĚNA VLNY

Výměna vlny za nové výrobky

Mnohonásobně výhodnější než výkup vlny je výměna vlny za hotové výrobky ušité z vlny lokálních chovatelů ovcí. Na výměnu přijímáme čerstvě ostříhanou vlnu i vlnu ze starších vlněných výrobků.

   Polštáře     Přikrývka

Potní neboli čerstvě ostříhaná vlna
Čerstvě ostříhaná vlna je vlna, která ještě neprošla procesem praní. Větší část váhy této vlny tvoří doprovodné látky, jako je tuk, pot a jemné minerální nečistoty. Ty je potřeba odstranit, a tím vlna ztratí až 60 % ze své původní váhy. Proto je jí potřeba dodat větší množství, než vlny prané (ze starých přikrývek). Dalších 10 % váhy ztratí vlna při zpracování (mykání). Potřebné množství surové vlny na jednotlivé výrobky najdete v příslušném ceníku (CENÍK BESKY GRUNTCENÍK BESKY PREMIUM).

Starší vlna
Vlna, která již byla použitá na výrobu např. přikrývek, byla před tímto zpracováním alespoň jednou v minulosti praná, a je tedy zbavená všech doprovodných látek. Tato vlna už při dalším praní neztratí na váze, protože doprovodné látky (tuk, pot a jemné minerální nečistoty) už byly odstraněny. Proto jí není třeba tak velké množství jako vlny čerstvě ostříhané.

Pro další zpracování přijímáme celé starší vlněné výrobky, vlnu není potřeba párat. Potřebné množství vlny na jednotlivé výrobky najdete v ceníku (CENÍK BESKY GRUNTCENÍK BESKY PREMIUM).

 

Šijeme výrobky z Vaší vlastní vlny

Chováte ovečky a chcete mít peřinu, polštář nebo třeba ledvinový pás přímo z jejich vlny? Rádi je pro vás ušijeme! Dovezte k nám čistou, dobře odmaštěnou, vypranou vlnu. Vaši vlnu pak u nás zpracujeme a vyrobíme lůžkoviny podle vašeho přání: vlnu rozčešeme do potřebné délky a tloušťky a všijeme do povrchového materiálu. Je potřeba počítat s úbytkem 10 % váhy vlny při mykání.

Cena za hotový výrobek je stejná jako při dodání vlny nevyprané. Ušití výrobků přímo z vaší vlny je technologicky složitější, musíme zastavit sériovou výrobu a zaměřit se na jeden konkrétní výrobek. Bude vás ale hřát vlna Vašich vlastních ovcí! Výrobky můžeme ušít i na počkání, jen je potřeba se předem objednat.

 

Kam vlnu doručit

Vlnu můžete přivézt přímo do naší prodejny ve Frýdku-Místku a hned na místě si za ni vybrat zboží.

Nebo ji můžete zaslat na adresu naší prodejny a objednávku zboží za zvýhodněnou cenu vytvořit jedním z těchto způsobů:

  • Do balíku s vlnou vložit objednávku. Nezapomeňte uvést adresu, kam si budete přát zboží zaslat, a také telefonický kontakt, abychom jsme se Vám mohli ozvat v případě doplňujících otázek k objednávce.
  • Přes náš e-shop. Do poznámky napište, kdy a kolik kilogramů vlny jste k nám odeslali. Dodací list, který se automaticky vytvoří po odeslání objednávky, neberte na zřetel. Telefonicky Vás budeme informovat o přijetí Vaší vlny a nové ceně objednávky.
  • E-mailem na adrese ahoj@besky.cz
  • Telefonicky na mobilním čísle 739 201 195 od pondělí do pátku v době od 7:00 - 17:00 hod

Prodejna zvenku   Prodejna uvnitř