Výkup vlny

Ovečky, máte? A stříháte, stříháte? Spolupracujeme s desítkami chovatelů a farmářů z Beskyd a okolí. Rádi vlnu vykoupíme i od vás, nebo ji s vámi vyměníme za hotové výrobky s pěknou slevou. Výkup nicméně neprobíhá celoročně, proto si dodávku vlny raději domluvte vždy předem.

Aktuální situace

Momentálně máme plné sklady a výkup vlny je pozastaven, možné je pouze vykoupení vlny s výměnou za hotové výrobky, a to v pracovní dny od 9 do 14 hodin po předchozí domluvě.

Můžete nám také poslat na sebe kontakt a my vám dáme vědět, jakmile začneme vlnu opět vykupovat.

Jakou vlnu vykupujeme

Vykupujeme pouze jemnou a polojemnou vlnu plemen ovcí, jako je romney, merino, suffolk, texel, oxford down, východofríská ovce, kříženci těchto plemen apod.

Vlna musí být světlá, protříděná a zbavená všech nečistot. Nemůže být napadená moly ani jinak znehodnocená. Nevykupujeme ani nejhrubší vlnu valašských a šumavských plemen ovcí.

Výkup probíhá přímo v naší manufaktuře ve Frýdku-Místku.

V případě velmi dobře protříděné a čisté vlny je výkupní cena 10 Kč za 1 kilogram.

Výměna vlny za hotové výrobky

Mnohonásobně výhodnější než výkup vlny je výměna vlny za hotové výrobky, ušité z vlny lokálních chovatelů ovcí. Na výměnu přijímáme čerstvě ostříhanou vlnu i vlnu ze starších vlněných výrobků.

Po domluvě je také možné ušití výrobků z vlny vašich vlastních ovcí, cenu a instrukce, jak musí být taková vlna připravená a vypraná, vám rádi pošleme na dotaz.